Doskonały materiał Chester Molecular do wykonywania powłok trudnościeralnych.

  • Materiał do wykonywania systemów ochronnych, naprawy lub modyfikacji w powierzchniach narażonych na szczególnie silne ścieranie i erozję.
  • Zawiera modyfikowane żywice epoksydowe oraz odporne na ścieranie wypełniacze korundowe w postaci białych kulek; zalecana minimalna grubość  nakładanej warstwy - 2,5mm
  • Wersja BS jest wypełniona kulkami o minimalnej średnicy niż Protector B; zalecane małe grubości nakładanej warstwy - 1,5 mm

 

W zakładach papierniczych w bębnach korujących  wewnętrzne powierzchnie stalowego płaszcza uległy nadmiernemu zużyciu w wyniku wycierającego działania na stal transportowanego i czyszczonego materiału - 2,5 m bale papierówki plus piach i inne zanieczyszczenia, często kamienie,  stal.

Wstępnie do prób testowych wykonano zabezpieczenie warstwy powłoki bębna o średnicy 5,3m  na odcinku 3 mb, równocześnie wstawiono fragment nowej wykładziny platerowanej. Po okresie testu  eksploatacyjnego  stwierdzono brak zużycia powłoki kompozytowej Protector B, w przeciwieństwie do wykładziny platerowanej. Inwestor zdecydował się na generalne zabezpieczenie wnętrza bębna poprzez aplikację kompozytu Chester Surface Protector B - do czego zużyto 2,4 tony materiału Protector B.

 

Wersja z mniejszymi wypełniaczami - Prot. BS, doskonale się sprawdza przy mediach drobniejszych  np. w zabezpieczaniu pomp do betonu.