Firma Chester Molecular Leszek Kupras rozpoczęła działalność w 1995r, jako pierwszy przedstawiciel w rejonie łódzkim polskiej firmy Chester Molecular Sp z o. o. - producenta  epoksydowych materiałów regeneracyjnych, elastomerów, klejów anaerobowo-stykowych do zastosowań profesjonalnych, przemysłowych środków myjących i smarno penetrujących. Chester Molecular jest uznaną marką produktów chemii warsztatowej w przemyśle.

Wieloletnia obsługa techniczno-handlowa w w/w zakresie dużych zakładów przemysłowych (Elektrownia Bełchatów, Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów-Zakład Produkcyjno Remontowy, Cementownia Warta, Pioma-Odlewnia) ugruntowała uznanie odbiorców o jakości wyrobów Chester Molecular oraz jakości doradztwa. Ze względu na wcześniejsze doświadczenia projektowo-konstrukcyjne firma podejmuje się przygotowania nowatorskich rozwiązań technicznych w zakresie technik połączeń z udziałem klejów. Prowadzimy szkolenia (w zakresie Chester), nadzory techniczne, świadczymy usługi serwisowe, wykonujemy regeneracje maszyn i urządzeń. Modernizujemy istniejące urządzenia. Projektujemy i wykonujemy drobne przyrządy do celów produkcyjnych i pomiarowych. Ze względu na szerokie spektrum potrzeb materiałowych Firm, przy bardzo dobrym rozeznaniu dobrych producentów, jesteśmy w stanie zapewnić optymalny dobór materiałów oraz ich dostawy. Poza asortymentem Chester (dostępnym na miejscu), łódzka firma oferuje: tworzywa sztuczne, pasy ślizgowe, materiały uszczelniające, uszczelnienia mechaniczne, kleje termotopliwe, kleje introligatorskie i inne produkty.

W zakresie techniki i zaopatrzenia jesteśmy w stanie spełnić nietypowe oczekiwania klienta, odpowiadamy na każde zapytanie. Zapraszamy do naszego biura.

AUTORYZACJA

 

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ NIE JEST DZIEŁEM PRZYPADKU

 

To motto jest z nami od początku istnienia firmy - od 1984 roku. Obsługując od ponad 30 lat najbardziej wymagające firmy przemysłowe, nieustannie dokładamy wysiłków, by nasze produkty spełniały najwyższe oczekiwania Klientów zarówno w Unii Europejskiej jak również na całym świecie.

 

Specjalizujemy się w 8 grupach asortymentowych:

 

  • Kompozyty epoksydowo-metaliczne
  • Materiały powłokowe
  • Kleje anaerobowe
  • Uszczelniacze anaerobowe
  • Przemysłowe środki myjące i odtłuszczające
  • Kleje cyjanoakrylowe
  • Środki smarne i penetrujące
  • Elastomery
  • Podkładki fundamentowe - wylewki

 

Chester Molecular jest liderem wśród wytwórców klejów i uszczelniaczy anaerobowych oraz materiałów kompozytowych i elastomerów. Pozycję tę firma uzyskała dzięki inteligentnym produktom najnowszej generacji. Od początku nazwa Chester Molecular kojarzy się z produktami przemysłowymi najwyższej jakości. Szczególnym uznaniem cieszą się nasze kompozyty, kleje i uszczelniacze anaerobowe.

CO NAS WYRÓŻNIA?

Profesjonalne badania produktów

Jako jedyni badamy kleje na 13 powierzchniach (zwykłe kleje badane są na jednej powierzchni). Każda nowość Chester Molecular zanim trafi do Klientów jest nie tylko badana laboratoryjnie ale również testowana w warunkach przemysłowych.

Najwyższa stabilność klejów i uszczelniaczy anaerobowych

Mimo wysokiej reaktywności naszych produktów anaerobowych Chester Molecular dajemy możliwość ich przechowywania w temperaturze od 5 °C do 28 °C.

Inteligentne oznakowania, kolory, uszczelnienia i opakowania

Jako jedyni zastosowaliśmy inteligentne oznakowania klejów, dzięki którym użytkownik wie jaką klej ma siłę, lepkość i przeznaczenie a uszczelniacz siłę i czas wiązania.

Inteligentny system doboru Chester

Doceniany przez Klientów Chester Molecular, autorski system precyzyjnego i łatwego doboru produktów Chester, oparty na inteligentnych oznaczeniach, logicznych tabelach zastosowań.
 

Najwyższa reaktywność klejów i uszczelniaczy anaerobowych

Jako jedyni przy zastosowaniu naszych produktów nie wymagamy używania aktywatorów na powierzchniach mało aktywnych.

Zabezpieczone opakowania

Jako jedyni pakujemy nasze kleje anaerobowe w specjalne klejowe kartoniki, zabezpieczone banderolą, aby końcowy użytkownik miał gwarancję ich jakości.
 
 

Nieosiągalne przez innych producentów przyczepności i odporności

Produkty Chester osiągają świetne rezultaty przy regeneracj części maszyn i urządzeń.